sobota, 23 stycznia 2016

Karnawałowe paznokcie - CND Vinylux od EKERT

Testy lakierów bywają różne. Raz odnajduję idealny kolor, konsystencję i czas wysychania, a raz jestem totalnie rozczarowana. Tutaj mam mieszane uczucia chociaż bardziej przemawiają na "tak" niż na "nie".
Zacznijmy od tego, że zestaw kosmetyków VINYLUX do manicure marki CND od EKERT składa się z 3 elementów - płynu czyszczącego płytkę paznokcia (żeby nie nazwać zmywacza), lakieru oraz bazy utrwalającej. Producent obiecuje nam tydzień trwałości - kłamie... ale to nie ważne, i tak nie nosiłabym jednego koloru przez tydzień :D - chyba, że lakier nie utwardza się pod światłem domowym (czyt. gdy maluje wieczorem), gdyż według instrukcji działa przy świetle naturalnym (spróbuję też w dzień ;)). W moim przypadku były to tylko 3 dni i już pojawiły się odpryski. Nie oszczędzam paznokci jakoś szczególnie - zmywam, myję głowę itd. i przy zwykłych lakierach nie wymagam, że będą się szałowo długo trzymać na rozmiękczonych paznokciach. Inaczej, jeżeli są to hybrydy czy właśnie lakier kosztujący ok. 40 zł za kolor - stąd moje rozczarowanie. Jednak za wielką zaletę muszę uznać czas schnięcia - ekspresowy! Nie wiem czy cały zabieg zabrał mi więcej niż 30 min! Ekstra!Cena jest dość wysoka - jeden lakier kosztuje ok. 40 zł za 15 ml. Jeżeli trzymałby się tydzień to rzeczywiście jest wart swojej ceny, jednak jeżeli nie, to zdecydowanie nie. Nie udało mi się ustalić ceny bazy utwardzającej i płynu. 
Pierwszy krok - czyli oczyszczenie i odtłuszczenie płytki. Miałam wrażenie, że płyn mocno wysuszył wszystko na około! Ale nie było tak strasznie.
Drugi krok - według producenta nakładamy dwie warstwy lakieru - mi wystarczyła jedna i efekt był zadowalający.
Trzeci krok - po wyschnięciu koloru zakłada się warstwę bazy utwardzającej, działającej przy świetle naturalnym (utwardzającej się w takim świetle, bez użycia lamp)
Czwarty krok - zmywanie lakieru nie sprawa żadnego problemu zwykłym zmywaczem.
Mój karnawałowy akcent (sylwestrowy) polegał na naniesieniu na jedną płytkę brokatowego top'u od Color Club. Potrzebowałam aż 3 warstw dla dobrego, ale i też trwałego efektu. Jak to przystało na takie lakiery jest to normalna sprawa, tak samo jak i dłuższy czas zmywania go później.
Cena to ok. 17 zł za 15 ml.

1 komentarz:

  1. Fajnie wygląda z takim "brokatem" ;) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,