środa, 24 kwietnia 2013

Motywacja jest!

Zdrowy tryb życia, sport, racjonalna dieta, to coś, co chodzi za mną od kilku tygodni. Może to wiosna, a może fakt, że moja praca licencjacka jest o temacie ściśle związanym z aktywnością ruchową. Nie ważne. Ważne, że biorę się za siebie i wpajam bardzo ważne nawyki.
Przede wszystkim coraz częściej zwracam uwagę na to co kupuję do jedzenia. Unikam fast foodów, choć nie zawsze mi się udaje. Staram się jeść mniej kaloryczne a bardziej wartościowe posiłki. Niestety, dziś zgrzeszyłam i zjadłam słodką bułkę i smażoną kiełbaskę. Do tego dużo wody! Już nie piję jej na szklanki tylko na litrowe dzbanuszki.
Ćwiczę dość nieregularnie, ale ćwiczę. Raz jest to trening z Ewą Chodakowską, raz bieżnia i rower. Zdarza mi się też robić jakieś ćwiczenia z hantlami i hula hop. Do tego jakiś szybki trening z youtube. Szukam czegoś co będzie dla mnie idealne. W niedalekiej przyszłości planuję nagrać swój osobisty trening, który będę sama mogła ćwiczyć, idealnie dopasowany do moich potrzeb i zdolności. Oczywiście tylko dla mnie.
Efektów powalających  póki co, jeszcze nie ma. Skrupulatnie zapisuję każdy kilogram i centymetr w specjalnym arkuszu. Co miesiąc (już od roku!) zapisuję swoje wymiary, z dokładnie określonym miejscem, gdzie centymetr ma być przyłożony, aby uniknąć błędów. Pochwalę się, że po miesiącu znikomych ćwiczeń udało mi się zgubić kilka drobnych centymetrów.

Motywacja jest

4 komentarze:

 1. motywacja jest najważniejsza
  ja też ostatnio bardzo interesuje się zdrowym trybem życia

  OdpowiedzUsuń
 2. pozazdrościć figury :) ja niestety nie mam tak dobrze .. no ale podobno krągłości też są w modzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nóżki masz fajnie umięśnione :)

  OdpowiedzUsuń
 4. łee jestem grubasem jak tak na Ciebie patrzę :D

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,