czwartek, 2 lutego 2012

Turystyka i Rekreacja

Witajcie!
Przepraszam Was, że tak rzadko tutaj bywam, ale niestety sesja ssie. Zostało mi jeszcze kilka egzaminów i dziś jedno, ostatnie, zaliczenie. Właściwie poprawka, ale bardzo mi zależy na tej ocenie. Ogólnie staram się mieć dobre oceny, a nawet bardzo dobre. Mam nadzieję, że więcej jak dwie 3 nie będzie!

Ale do rzeczy.
Wiele z Was pytało mnie w ostatnim poście o kierunek, jaki studiuję. Nie chciałam odpisywać każdemu osobiście, a więc postanowiłam, że zrobię o tym post.
Studiuję Turystykę i Rekreację na Politechnice Białostockiej, Wydział Zarządzania. Studia licencjackie trwają 6 semestrów (3 lata), a specjalizacja 2 lata (4semestry)
Czy tego chciałam?
Nie :D. Po złożeniu deklaracji maturalnych doszłam do wniosku, że może geodezja? albo gospodarka przestrzenna. Niestety było za późno, aby zmieniać decyzję. Maturę zdałam bardzo dobrze, lecz niestety wszystko )prócz dodatkowej geografii) było w podstawie i nie wystarczyło mi punktów na inne kierunki. Padło na turystykę. W prawdzie zawsze kochałam podróże, więc pomyślałam, że nie będzie źle.

Ogólne zdanie:
Kierunek nie należy do trudnych - tak przynajmniej mówią Ci, którym zależy na zwykłym zaliczeniu. Do niedawna nawet i ja tak uważałam. Ale wiadomo, że jeżeli chcemy mieć wyższe stopnie to trzeba ciężej pracować. Zwykła 3 mnie już nie zadowala. apetyt rośnie w miarę jedzenia.
źródło
Przedmioty :
Rozmaite, od tych bardziej turystycznych po społeczne, ekonomiczne czy lekko matematyczne. Moje ulubione dotychczas to wf, który nie każdy lubi, statystyka, ekonomika, zarządzanie, psychologia w turystyce, pedagogika czasu wolnego, geografia turystyczna i socjologia. Ale mamy też język angielski (przez 5 semestrów), podstawy turystyki, promocja zdrowia i wychowanie zdrowotne, historia architektury i sztuki, podstawy zrównoważonego rozwoju, ekologia, podstawy ekonomii, podstawy rachunkowości, historia gospodarcza oraz jeszcze kilka a propo 3 pierwszych semestrów.

Oceny:
Tu znowu mogę Was odesłać do mojego postu : Potocznie - Bunt i bulwers. Ale są też wykładowcy, którzy oceniają sprawiedliwie, albo zdecydowanie na naszą korzyść. Niektórzy nie dopuszczają do siebie myśli, że ktoś może mieć warunek z tego przedmiotu, a niektórzy nawet nie pozwalają na 3 :). Są tacy, którzy pomagają, ale niestety, też są ci, którzy utrudniają...
Na Politechnice białostockiej dalej działa tradycyjny system indeksowy.

I co potem?
Nie wiem jeszcze. Może własne biuro podróży, albo jakiś hotelik? A może w ogóle coś w innym kierunku. Zależy jeszcze od tego jaką wybiorę specjalizację. A tu niestety widzę wielką, pustą przestrzeń! Czekamy co czas pokarze.
Ja i Seba podczas pilnej nauki z angola.

Czy polecam?
Tak. Ale nie dla osób z wybujałymi wymaganiami czy takich, które oczekują konkretów. Kierunek ciekawy, ale jak wiadomo nie wszystko jest dla każdego. Jeżeli kochasz podróże to nie jest kierunek  dla ciebie! absolutnie! Tu nie uczymy się podróżowania, a zdobywamy wiedzę, aby być osobą, która pomaga innym w podróży. To my możemy być przewodnikami, rezydentami, operatorami biur podróży, hoteli, gospodarstw agroturystycznych. Nie, my nie kształcimy się na obieżyświatów. Tu jest wyraźna różnica.
Jedna z pierwszych imprez na roku. Pamiętna "domówka" :)

14 komentarzy:

 1. ważne zeby studiować to co się lubi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy wyborze studiów też zastanawiałam się nad turystyką, bo podobał mi się ten kierunek, niestety tu gdzie mieszkam, są i będą marne szanse na pracę w zawodzie. Wybrałam finanse i rachunkowość, w tym roku bronię pracę magisterską a i tak nie pracuję w zawodzie....

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój kuzyn też jest na turystyce i rekreacji ;) mam na tym też koleżankę, nie narzeka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kierunek wydaje się być ciekawy :)
  PS. Zapraszam do mnie, nowy post :) Cieplutkie pozdrowienia! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. co do Twojego komentarza.. jest tak pewnie dlatego, że używasz gąbeczki dołączonej do opakowania? wystarczy dobry pędzel i makijaż 'sam się robi'. ;D / kierunek wydaje się być interesujący, choć to zupełnie nie moja bajka.. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. martysiia: Nie wiadomo, może mają wysoką platformę z przodu, dzięki której buty są bardzo wygodne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kierunek wygląda na dosyć ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się, tutaj wygląda to ciekawie, ale jak jest na prawdę nie wiem. :):)
  obserwujemy? ;)
  szafapelnamarzen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny post :)
  U mnie konkurs :) Do wygrania oryginalne rajstopy z Angielskiego PRIMARK'A - zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przeleciałam Twoje nowe notki i skupiłam się na jednej rzeczy ;) Postcrossing ;D Jestem tam od ponad roku i mam ponad 300kartek z całego świata ;D To moje ukochane hobby <3 Zrobię o nim kolejną notke :D

  http://shizunia-redhead-girl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Lovely blog :) I would love to see much of your post! I hope we could follow each other.

  Let me know once you followed me in google friend connect and I will follow right back.

  -xoxo-
  senyoritalakwachera.com

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,