poniedziałek, 30 stycznia 2012

Sesja trwa w najlepsze!

Sezon na studentów otwarty już od jakiegoś czasu. Kilka ocen dawno wystawionych (oczywiście same 4; 4,5 i 5! :D). Zdobyte ciężką pracą, niestety żaden z wykładowców nie próbował ułatwiać mi starań, a wręcz przeciwnie... Jutro 2 wykłady do zaliczenia, we środę poprawa z angola i w następnym tygodniu 3 wykłady (poniedziałek, wtorek, środa). GREAT! Mimo to, nie poddaje się. Chwilo zrobiłam przerwę w nauce.
Jak wiecie od 2 tygodni mieszkam z chłopakiem na stancji. Nauka we dwoje raz sprzyja a raz nie. Trudno określić kiedy akurat najdzie nas chęć na wspólne powtarzanie. Dlatego też zmuszamy się ze wszystkich sił i jedno drugiego niemiłosiernie zachęca do pracy! :D zabawne, że w efekcie umiemy tyle samo, a oceny dostajemy różne.
Moje sposoby na naukę? Proste i jak sądzę, każdemu znane. Odrobina czekolady, ciepły napój (kawa, herbata, kakao), wygodne miejsce, dobrze oświetlone kartki i ślicznie zaznaczone kolorowymi zakreślaczami najważniejsze rzeczy i słowa "klucz". Powtarzanie na głos to zdecydowanie mój najlepszy sposób na utrwalenie wiadomości. Najlepiej uczę się wieczorem, bądź też po południu. Rano nic do głowy mi nie wchodzi.
Jeżeli nauki mam mniej, tak jak na przykład w zeszły weekend, pozwalam sobie na małe piwko lub lampkę czerwonego wina. Koncentracja nie spada a rozluźnienie dobrze wpływa na oczekiwane efekty. Lecz trzeba pamiętać, że nie można przesadzić z ilością alkoholu, skutków chyba nie muszę opisywać! :)
A więc po raz kolejny Moi Kochani - Powodzenia na egzaminach i sprawiedliwości! (i znów nawiązanie do mojej notki : Potocznie - Bulwers i bunt)

9 komentarzy:

 1. No mam ten sam tryb uczenia się ;)
  Bez kolorowych zakreślaczy nie dałabym rady ;))
  Co studiujesz? Napewno o tym pisałaś,ale mnie coś ominęło chyba heh
  Super oceny masz.Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. co studiujesz:)?

  powodzenia na sesji, moja też jeszcze trwa w najlepsze:/

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny blog na 100% będę wpadać częściej ... tylko jakoś nie mogę cię serwować ;/ ...może to dla tego że jestem na tablecie... ale jak tylko wejdę na komputer to nacisnę 'obserwuj' ;p
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. powodzenia w takim razie w dalszych zaliczeniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. no właśnie, tez mnie to bardzo ciekawi, co studiujesz? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się Twój blog, będzie mi bardzo miło jakbyś zechciała się poobserwować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czekolada to podstawa ;) też się wspólnie z facetem nakręcamy do pracy-choc on ma teraz większy chill bo tylko 1 exam mu został a mi jeszcze 3 lub 4 w zależności od zdarzeń losowych

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie ty masz dobre oceny !
  Czekolada xDD
  Obserwujemy ?

  ^,^

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,