wtorek, 8 marca 2016

Po pierwsze - spełniaj marzenia!

Dzień Kobiet... cóż za cudowne święto. Właśnie tego dnia powinnyśmy się pochylić nad tym co jest ważne dla nas w życiu. Owszem, kwiaty, czekoladki, miłe słowo od naszego mężczyzny - ale na to zasługujemy codziennie, a nie tylko od święta ;).
Nie jestem absolutnie feministką czy też nie propaguję równouprawnienia, natomiast uważam, że zarówno kobieta jak i mężczyzna dobrze wyglądają w kuchni czy z mopem. Serio :D. 
Kilka moich rad,które przynajmniej mi pozwalają pamiętać o tym, że nie można zapomnieć o tym kim się jest :)

1. Spełniaj marzenia i realizuj się.
Marzysz o czymś? Nowa sukienka, nowy zapach, podróże, nowe kursy? Dąż do tego. Nikt nie może blokować twoich marzeń, bo to Twoje życie. 

2. Walcz o swoje.
Co prawda z głową i rozsądkiem, ale warto mieć swoje własne zdanie i potrafić je wyrazić na tyle uprzejmie, aby nie zranić innych. Nie daj się stłamsić przez coś lub kogoś, bo masz takie samo prawo do walki o swoje.

3. Dbaj o siebie.
Otoczenie Ci mówi - ej i tak jesteś ładna - a Ty czujesz, że przytyłaś, albo pogorszyła się Twoja cera? Nie słuchaj innych :) to ty masz się dobrze czuć, a nie akceptować swoje wady, bo tak inni robią.

4. Ciesz się z małych rzeczy.
W tym tkwi cały sens. Nie martw się za dużo, a szukaj tylko powodów do radości w każdej chwili. Najdrobniejsza sprawa powinna powodować, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech!

5. Żyj dla siebie, a później dla innych.
Kwintesencja tego, co było wyżej - najpierw TY - nie egoistycznie i bezwzględnie, ale "po pierwsze", a później inni. Ktoś powie - a dzieci? - myślę, że da się pogodzić swoje potrzeby z potrzebami dzieci, tak samo jak innych :).

Bądźmy kobietami, damami i szczęśliwymi osobami - i niech świat akceptuje nas, a nie my dopasowujemy się do niego, czyż nie? :)

4 komentarze:

 1. Dobrze napisane:) nie zawsze wszystkie te punkty przychodzą tak łatwo, ale powinno się walczyć o swoje:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To są moje życiowe zasady, ktorymi sie kieruje :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepiej nie dałoby się tego ująć <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się ze wszystkim, od niedawna kieruję się wszystkimi tymi zasadami i jestem coraz szczęśliwsza :)

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,