sobota, 14 lipca 2012

Po robocie nie gadamy o robocie


Wiadomo, że studenci sobie dorabiają. Ze mną nie jest inaczej. Nie chcę być na wiecznym utrzymaniu moich rodzicieli, stąd też w okresie wakacyjnym poza imprezami i wyjazdami mam czas na pracę :).

Pracuję w studiu fitness. Specjalne maszyny służą do odchudzania, poprawy kondycji, uelastyczniają skórę i pozytywnie wypływają na nasze samopoczucie - jak każde ćwiczenia fizyczne :).

Mogłabym tu Was zachęcać do ruchu, jak to robi Ewa Chodakowska na swoim FP na Facebook'u. Aby ćwiczenia miały efekt to nie tylko potrzebna jest dieta, ale przede wszystkim nasze pozytywne nastawienie na efekty.

Kilka foteczek z mojej pracy :)

Na obracających się bębnach są zamontowane rolki, które masują nasze ciało. Masaż rozpoczynamy od stóp i kończymy na górnych partiach ciała (ręce/dłonie), przechodząc przez m.in. nogi i brzuch. Rolki są skuteczne w likwidacji cellulitu oraz usprawniają przemianę materii. Co więcej, poprzez podczerwień zimą przyjemnie grzeją, a podczerwień, przenikająca w naszą skórę usprawnia układ limfatyczny i [przepływ krwi w naszym organizmie. Rolki, wśród klientek, są uważane za przyjemy, ale często bolący masaż. Jak najbardziej efektywny w walce z cellulitem!

Vacuum Jet, to nic innego jak rower zamknięty w szczelnej kapsule. Po włączeniu odpowiedniego, półgodzinnego programu oraz ubraniu się w specjalny strój ("spódniczki" umożliwiające włączenie podciśnienia) osiągamy lepsze wyniki i wyższe spalanie kalorii niż przy jeździe tradycyjnym rowerem. Podciśnienie daje wrażenie zasysania nas we wnętrze kopuły, co jest odpowiednie do nadawania większego oporu podczas jazdy. Vacuum Jet dodatkowo jest wyposażony w podczerwień, pozytywnie wpływającą na przepływ limfy w naszym organizmie oraz saunę. Zarówno podczerwień jak i sauna bardzo korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Niekedy obserwuje się zanik tzw. pajączków.
Vacuum Power działa na podobnej zasadzie jak Vacuum Jet, ale zamiast roweru wewnątrz mamy bieżnię. Poza tą rażącą różnicą bieżnia nie posiada sauny oraz podczerwieni. Bez tego doskonale nagrzewa się w środku powodując szybszy przepływ krwi w dolnych partiach naszego ciała. Tutaj też zakładamy specjalny kostium, który umożliwia masz/bieg w podciśnieniu.
Platforma wibracyjna, to maszyna, która poprzez wibracje rozluźnia i spina, na przemian, nasze mięśnie. W zależności jaką pozycję przyjmiemy to te partie naszego ciała będą poddane wibracjom. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości mówię od razu : to nie jest maszyna odchudzająca! W naszym STUDIU jest to gratis do każdego zabiegu, jako właśnie rozluźnienie. To co podaje np. Tele zakupy "Mango", to wg. mnie brednie.
O łóżku nefrytowym sama nie wiele wiem. Można je ustawić, aby specjalnymi rolkami masowało dolne części ciała bądź górnie (lub dwie na raz). Dodatkowe panele mogą służyć do ogrzewania innych miejsc na ciele - szeroki do brzucha i pleców, wąski np. szyi. Łóżko potrafi się nagrzać nawet do 90 stopni Celsiusza. Jest skuteczne w leczeniu chorób kostnych i mięśniowych. Dodatkowo w okresie zimowych zbawiennie wpływa na pierwsze objawy przeziębienia.
Poniżej zdjęcia przebieralni, gdzie klientki smarują się kremami i są ubierane w te specjalne kostiumy, plakatów z pozycjami na rolkach oraz kącik przyjemności - herbatki i TV z muzyką.7 komentarzy:

 1. Jakie sprzęty, aż miło popatrzeć. Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super się oglądało. :)
  Kochana, powiedz gdzie kupiłaś tą kurteczkę jeansową? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę,że praca lekka i przyjemna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie bym skorzystała z roll masażera hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 5. skorzystałabym ze wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ćwiczyłam kiedyś na takich maszynach dość intensywnie, teraz trochę oszczędzam i od niedawna trenuję w domowym zaciszu z Ewą Chodakowską lub jeżdżę na rowerze - mój ulubiony sport :D

  OdpowiedzUsuń
 7. fajna praca i na pewno dla Ciebie przyjemna ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics,